کاوشگر هایابوسا 2 محصولی از کشور ژاپن است. ژاپن با هایابوسا 2 قدرت فناوری خود در حوزه هوا فضا را به رخ تمام دنیا کشید. این کاوشگر با گرفتن عکس های کلوز آپ یا نمای نزدیک از سیارک ریگو، مشاهده سطح این سیارک با وضوح بالا را برای دانشمندان فراهم کرد.

کاوشگر هایابوسا 2 یک شاهکار فناوری و در واقع یک فضاپیمای بدون سرنشین است که هدف از ساخت آن مطالعه بر روی سیارک ریگو بوده است. این کاوشگر را هایابوسا 2 نامیده اند که در زبان ژاپنی به نوعی شاهین اطلاق می شود که برای شکار ابتدا بر فراز طعمه پرواز می کند و به یکباره و با یک حمله برق آسا بر روی طعمه خود فرود می آید.

قرار بود هایابوسا 2 نیز همین کار را انجام دهد. این کاوشگر چند روز گذشته و پس از یک سفر طولانی به سیارک ریگو رسید که در فاصله تقریبی ۲۸۰ میلیون کیلومتری زمین قرار دارد. قرار است این کاوشگر طی یک سال و نیم پیش رو، برای ۳ بار متوالی از سیارک نمونه برداری کند. کاوشگر هایابوسا 2 در دسامبر سال ۲۰۱۴ به فضا ارسال شده و قرار است تا پایان سال ۲۰۲۰ به زمین بازگردد.

کاوشگر هایابوسا 2 و کلوز آپ های منحصر بفرد

اخیرا کاوشگر هایابوسا 2 از سیارک هدف خود عکس نمای نزدیک گرفته است. در واقع کاوشگر هایابوسا 2 در آخرین اقدام خود موفق شد عکس های نمای نزدیک از سیارک هدف خود بگیرد که از وضح و شفافیت بسیار بالایی برخوردارند. شفافیت عالی و رزولوشن بالای این عکس ها باعث شده تا کارشناسان ژاپنی ادعا کنند که تاکنون عکس هایی با چنین رزلووشن بالایی از هیچ سیارکی گرفته نشده است.

اکثر علاقمندان به نجوم با سیارک ریگو آشنا هستند، این سیارک اخیر بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است، زیرا سیارک ریگو  هدف برنامه مطالعاتی هوا فضای ژاپنی ها بوده و اخیر نیز با نزدیک شدن کاوشگر فضایی این کشور به سیارک یاد شده، بیشتر از هر زمان دیگر مورد توجه قرا گرفته است.

قرار است کاوشگر هایابوسا 2 از این سیارک نمونه برداری کند و در نهایت این نمونه ها را به زمین ارسال نماید. به احتمال زیاد نمونه های یاد شده در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ به زمین خواهند رسید.

کاوشگر هایابوسا 2 قبلا نیز عکس های مختلفی از سیارک ریگو به ثبت رسانده بود، اما همه آنها از فاصله دور گرفته شده بودند. عکسی که اخیرا کاوشگر هایابوسا 2 به ثبت رسانده جزئیات بافت این سیارک را با دقت بیشتری نشان می دهد.

سیارک ریگو - کاوشگر هایابوسا 2

با کیفیت ترین عکس گرفته شده از سیارک ریگو تا این لحظه

وضوح تصویر به قدری بالاست که بیننده احساس می کند بر فراز این سیارک و از فاصله نزدیک در حال پرواز است و قادر می باشد همه جزییات این سیارک را مشاهده کند. بافت و ساختار سطحی این سیارک کاملا قابل مشاهده است و می توان صخره های روی آن را به راحتی مشاهده کرد.

کاوشگر هایابوسا 2 می بایست دو سطح نورد را بر روی این سیارک پیاده کند. دوربین این کاوشگر تصاویر ر ا زمانی ثبت کرد که قصد داشت سطح نورد MINERVA-II1 را بر روی این سیارک پیاده سازی کند و لذا فاصله بسیار نزدیکی با سیارک داشت.

کاوشگر هایابوسا 2 و راز منشا آب

کاوشگر هایابوسا 2 مجهز به تجهیزات علمی پیشرفته است. این کاوشگر می تواند نمونه های مختلف برای آنالیزهای آتی جمع آوری کند، اما با جمع آوری این نمونه ها و آنالیز آنها قصد دارد کدام ابهام را از بین ببرد و یا پاسخگوی کدامیک از سوالات اخترشناسان و پژوهشگران باشد؟

به نظر می رسد کارشناسان و محققان درگیر در ماموریت کاوشگر هایابوسا بدنبال منشا آب و مواد ارگانیک هستند. آب و مواد ارگانیک بر روی زمین وجود دارد، اما دانشمندان معتقدند که این دو از جایی دیگر به زمین منتقل شده اند و لذا منشا آنها جایی دیگر است.

کاوشگر هایابوسا 2، سیارک ریگو را در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ ترک خواهد کرد و یک سال پس از آن بر روی زمین خواهد بود و نمونه ها را در اختیار پژوهشگران تشنه ای قرار خواهد داد که سالهاست منتظر رسیدن محموله ارزشمند خود از فضا هستند.

دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا

 • دسته‌بندی نشده
 • سپتامبر 30, 2018
بدون دیدگاه

دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا

در این پست می توانید آهنگ میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا

Download New Song By meysam motiee Called  deltang karbala

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
میثم مطیعی دلتگ کربلا آهنگ مداحی

 

نوشته دانلود مداحی میثم مطیعی دلتنگم یا حسین دلتنگ کربلا اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره

 • دسته‌بندی نشده
 • سپتامبر 30, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره

در این پست می توانید دانلود مداحی امیر تتلو شب تیره را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره

Download New Song By Amir Tataloo Called  Shabe Tire

خواننده نام آهنگ تنظیم دسته بندی
حمید صفت شب تیره حسن بابا محمدی آهنگ غمگین

 

نوشته دانلود آهنگ جدید امیر تتلو شب تیره اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷

 • دسته‌بندی نشده
 • سپتامبر 30, 2018
بدون دیدگاه

دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷

در این پست می توانید دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷ را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم 97

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
جواد مقدم شب ششم محرم مداحی

 

دانلود بخش اول شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش دوم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش سوم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش چهارم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش پنجم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش ششم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش هفتم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش هشتم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

 

دانلود بخش نهم شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

دانلود بخش آخر شب ششم

دانلود با کیفیت ۱۲۸

نوشته دانلود مداحی جواد مقدم شب ششم محرم ۹۷ اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر

 • دسته‌بندی نشده
 • سپتامبر 30, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر

در این پست می توانید آهنگ حمید صفت عجایب شهر را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر

Download New Song By Hamid Sefat Called  Ajayeb Shahr

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
حمید صفت عجایب شهر بزودی

 

نوشته دانلود آهنگ حمید صفت عجایب شهر اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


آیفون 10 اس مکس (Apple iPhone XS Max) محبوب‌ترین گوشی در میان آیفون های 2018 است. هرچند، توان مالی پایین، کاربران از خرید آیفون های 2018 منصرف خواهد کرد.

در نظرسنجی هفته گذشته گجت نیوز، نظر شما را در رابطه با محبوبیت آیفون های 2018 جویا شدیم؛ محصولاتی که با نام‌های آیفون XS، آیفون XS Max و آیفون XR، به ترتیب با برچسب‌های قیمت 999، 1099 و 749 دلار به فروش می‌رسند.

آیفون ایکس اس مکس جدیدترین و البته گران‌ترین پرچمدار اپل بوده و به صفحه نمایش 6.5 اینچی و تراشه 7 نانومتری A12 مجهز شده است. کیفیت ساخت بالا، سخت افزار قوی و امکانات نرم افزاری فراوان سبب شده است تا علاقه‌مندان به خرید موبایل های جدید، این گوشی 208 گرمی به عنوان موبایل بعدی انتخاب کنند. اگرچه 20 درصد از شرکت‌کنندگان، آیفون 10 اس مکس را به عنوان گوشی بعدی خود خریداری خواهند کرد، اما هم‌چنان 40 درصد از کاربران توان خرید اسمارت فون های 2018 اپل را ندارند:

اگه توان مالیشو داشتم ایفون تن ایکس رو میگرفتم – rivek، کاربر گجت نیوز

یکی دیگر از کاربران هم چنین نظری داشت:

تو این وضع اقتصادی بعید میدونم نوکیا 1100 هم بتونم بخرم – امیرحسین، کاربر گجت نیوز

هم‌‌اکنون نسخه 512 گیگابایتی آیفون 10 اس مکس با قیمتی بالاتر از 35 میلیون تومان به فروش می‌رسد! در ادامه می‌توانید نتایج نظرسنجی را مشاهده کنید:


کمپانی بزرگ چینی هواوی به عنوان یکی از غول‌های صنعت ارتباطات و ساخت گوشی، از عدم فروش چیپست‌ های کایرین به دیگر سازندگان گوشی‌های هوشمند خبر داد. این کمپانی قصد دارد تا چیپست‌های اختصاصی‌اش را تنها برای محصولات خود استفاده کند.

هواوی یکی از معدود سازندگان گوشی‌های هوشمند است که از چیپست‌های اختصاصی خود برای محصولاتش استفاده می‌کند و مکرر از عدم فروش چیپست‌ های کایرین به دیگر سازندگان خبر می‌دهد. سامسونگ و اپل دو سازنده دیگری هستند که آنها نیز چیپست‌های انحصاری خود را دارند. در این میان شیائومی نیز دو چیپست انحصاری با نام سرج ساخته که البته این تلاش شیائومی قابل مقایسه با ابعاد کار سه سازنده دیگر نیست. دیگر کمپانی‌ها نیز از چیپست‌های ساخت تراشه‌سازانی همچون کوالکام و مدیاتک استفاده می‌کنند.

سامسونگ علاوه بر اینکه خود از چیپست‌های انحصاری اگزینوس استفاده می‌کند، آن‌ها را به دیگر سازندگان گوشی‌های هوشمند نیز می‌فروشد. هواوی نیز از چیپست‌های انحصاری کایرین برای محصولاتش استفاده می‌کند و همواره بر عدم فروش چیپست‌ های کایرین به دیگر سازندگان تاکید داشته است. ناگفته نماند سامسونگ خود چیپست‌هایش را طراحی و تولید می‌کند، اما هواوی نیز همچون اپل، تنها چیپست را طراحی و تولید آن را به کمپانی تایوانی TSMC واگذار می‌کند.

به گفته مسئولان هواوی، مالکیت معنوی چیپست‌های کایرین این کمپانی را قادر می‌سازد تا با دیگر سازندگان بهتر به رقابت بپردازد. آن‌ها به چیپست‌های کایرین نه به چشم یک تجارت، بلکه به چشم یک کالا یا فناوری‌ای که حکم برگ برنده برای شکست رقیبان را دارد نگاه می‌کنند. به همین دلیل تصمیم به عدم فروش چیپست‌ های کایرین به دیگر سازندگان گرفته‌اند.

کمپانی HiSilicon عهده‌دار طراحی چیپست‌های کایرین است و بخشی از هواوی به شمار می‌رود. این کمپانی بزرگترین طراح تراشه در چین به شمار می‌رود. بیشتر گوشی‌های هواوی و دیگر برند زیرمجموعه‌اش یعنی آنر (Honor) از چیپست‌های کایرین قدرت می‌گیرند. البته هواوی نیز همچون سامسونگ در برخی گوشی‌هایش از چیپست‌های ساخت کوالکام و مدیاتک نیز استفاده می‌کند.

البته تفاوتی که بین سیاست کاری دو غول گوشی سازی وجود دارد این است که هواوی در گوشی‌های پرچمدار و میان رده خود از چیپست‌های انحصاری کایرین استفاده می‌کند، اما قلب تپنده گوشی‌های رده اقتصادی این کمپانی چیپست‌های کوالکام هستند. با این حال سامسونگ حتی در گوشی‌های پرچمدار خود که برای بازار آمریکا و چین ساخته می‌شوند نیز از چیپست‌های کوالکام استفاده می‌کند.


برخی از قطعات سخت افزاری آیفون ایکس اس (iPhone Xs) و آیفون ایکس اس مکس (iPhone Xs Max) اپل در مقایسه با نسل قبلی یعنی آیفون ایکس تغییر کرده است. باید دید این تغییرات، چه تاثیری بر روی سرعت اینترنت آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس گذاشته‌اند.

بر اساس برخی اخبار، اپل آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس به لطف استفاده از استانداردهای رادیویی جدید، سرعت اینترنت بسیار بیشتری را حین اتصال به یک شبکه موبایل مشابه در اختیار کاربران قرار می‌دهند. وب سایت iClarified به منظور بررسی سرعت اینترنت آیفون ایکس اس و اپل آیفون ایکس اس مکس دست به کار شد و سرعت آن‌ها حین اتصال به یک شبکه LTE را با آیفون ایکس مقایسه کرد.

انتظار می‌رود با توجه به شباهت بسیار زیاد آیفون‌های پرچمدار سال جاری، سرعت اینترنت آن‌ها حین وصل شدن به شبکه موبایل مشابه تقریبا یکسان باشد. در ویدیوی منتشر شده توسط iClarified، آیفون ایکس موفق شد به حداکثر سرعت 71.7 مگابیت بر ثانیه (9 مگابایت بر ثانیه) دست پیدا کند، در حالی که سرعت اینترنت آیفون ایکس اس تحت همین شبکه، به 161 مگابیت بر ثانیه (20 مگابایت بر ثانیه) افزایش پیدا کرد! سرعت اینترنت آیفون ایکس اس مکس با کمی اختلاف، به حداکثر 166 مگابیت بر ثانیه (21 مگابایت بر ثانیه) رسید.

همانطور که انتظار داشتیم، سرعت اینترنت آیفون ایکس اس و برادر بزرگتر آن تقریبا یکسان است، اما با آیفون ایکس فاصله بسیار زیادی داشته و بیشتر از 100 درصد بهبود داشته است! البته تست سرعت اینترنت یک گوشی هوشمند به شرایط زیادی بستگی دارد، اما از آنجایی که هدف این آزمایش بررسی تفاوت سرعت گوشی های جدید نسبت به گوشی های قدیمی بود، این فاکتورها زیاد اهمیت پیدا نمی‌کنند، چرا که خوب یا بد بودن نحوه پوشش‌دهی به عنوان فاکتوری تاثیرگذار بر روی سرعت نهایی، به هر سه مدل اعمال شده است.

ویدیوی مقایسه سرعت اینترنت آیفون ایکس اس


طی چند ماه اخیر، سارقان شگردی خاص طراحی کرده و به صورت دست جمعی با حمله به فروشگاه‌های اپل، به سرقت آیفون و آیپد و حتی مک بوک می‌پردازند. به تازگی ویدیویی نیز از این سرقت‌های دست جمعی از فروشگاه‌های اپل منتشر شده است.

یک فروشگاه اپل در پالو آلتو کالیفرنیا، طی دوازده ساعت اولیه عرضه آیفون آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس، دو مرتبه هدف دستبرد قرار گرفت و نزدیک به 100 هزار دلار جنس از آن ربوده شد! یک ماه پیش نیز سرقت آیفون به همراه چندین آیپد و مک بوک به ارزش 20 هزار دلار در فروشگاه دیگری واقع در کالیفرنیا خبرساز شده بود. طی این حادثه، چندین سارق در طول روز و زمانی که کاربران مشغول استفاده از نسخه‌‌های نمونه بودند، وارد فروشگاه شده و تعداد زیاد از محصولات اپل را خیلی راحت به سرقت بردند!

ویدیوی سرقت آیفون و آیپد در روز روشن

بر اساس بررسی، طی چند ماه اخیر، فروشگاه‌های اپل واقع در ایالات کالیفرنیا آمریکا هدف دستبردهای این چنینی زیادی قرار گرفته و بیش از یک میلیون دلار کالا از آن‌ها سرقت شده است. این افراد بعد از انجام چندین ماموریت سرقت موفقیت‌آمیز، در نهایت به دام افتادند، چرا که وزارت دادگستری کالیفرنیا توانست تعداد زیادی را شناسایی کرده و حکم بازداشت نزدیک به هفده نفر که احتمال حضورشان در این سرقت‌ها بالا بوده است را صادر کند.

این نوع سرقت آیفون و آیپد به صورت گسترده، در نوزده بخش کالیفرنیا رخ داده است. روش دزدی آن‌ها یکسان بوده و همگی بعد از وارد شدن به مغازه‌ها در طول روز در قالب گروه‌هایی چند نفره، محصولاتی که فروشگاه برای استفاده آزمایشی توسط عموم کاربران قرار داده‌ است را به یکباره جمع‌آوری کرده و از فروشگاه خارج می‌شوند. در ماه جاری میلادی، هفت نفر مظنون به سرقت آیفون و آیپد از فروشگا‌ه‌های اپل بازداشت شده و به زندان افتادند.

دادستان کل کالیفرنیا اعلام کرد مقامات اجرایی، باید هر چه زودتر دست به کار شوند، چرا که این دسته از تبهکاری‌ها، به صورت ویروسی منتشر شده و افراد ناسالم دیگر با شنیدن اخبار پیرامون گسترده شدن سرقت‌های این چنینی، به سرقت آیفون و آیپد از فروشگاه‌های اپل به شیوه مشابه روی می‌آورند. بعید نیست از این به بعد، در اطراف فروشگاه‌های بسیار بزرگ اپل در سرتاسر ایالات متحده آمریکا، یک یا چند نفر به عنوان محافظ قرار بگیرند.

دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه

 • دسته‌بندی نشده
 • سپتامبر 29, 2018
بدون دیدگاه

دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه

در این پست می توانید آهنگ علیشمس به نام عشقت که باشه را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه

Download New Song By Alishmas Called  Eshghet Ke Bashe

خواننده نام آهنگ ترانه سرا دسته بندی
علیشمس عشقت که باشه محمد نجم آهنگ غمگین

 

نوشته دانلود آهنگ علیشمس عشقت که باشه اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.

آخرین دیدگاه‌ها

  دوستان ما

  دسته‌ها