مدیر مالی هواوی خانم وانژو منگ توسط پلیس کانادا دستگیر شد. گفته می‌شود علت دستگیری این مدیر ارشد هواوی، نقض تحریم های ایران بوده است!

روز چهارشنبه مقامات کانادایی خانم وانژو منگ، مدیر مالی هواوی و رن ژنگفی، دختر بنیانگذار این غول چینی را زمانی که در کانادا مشغول تغییر خط پروازشان بوده‌اند را دستگیر کرده است. این کار به خاطر قانون وضع شده توسط ایالات متحده انجام شده است. به نظر می‌رسد مشکلات هواوی با ایالات متحده به مراحل سخت خود رسیده است. بیشتر جزئیات به درخواست خود خانم منگ محرمانه است، اما گفته شده که او در روز 1 سپتامبر (10 آذر) دستگیر شده و 7 سپتامبر (16 آذر) نیز روبروی مجریان قانون خواهد نشست.

همچنین امروز، سرویس امنیت اطلاعات کانادا (CSIS) در مورد «جاسوسی حمایت شده توسط دولت» با شبکه‌های 5G که در حال حاضر توسط دو شرکت مخابراتی Telus و Bell در حال توسعه هستند،‌ هشدار داد. شرکت مخابراتی راجرز با همکاری اریکسون، آزمایش‌های بر بستر 5G‌ خود را متوقف کرده است. این کار زمانی رخ داده است که نیوزلند و استرالیا موافقت کرده‌اند تا مشتریانشان را از خرید تجهیزات مخابراتی هواوی، به خاطر نگرانی‌های امنیتی منع کنند.

به دنبال این دستگیری، هواوی گلوبال بیانیه‌ای را در سایت کانادایی MobileCyrup در مورد وضعیت فعلی ارائه کرده است که در زیر آن را می‌خوانیم:

اخیرا، مدیر مالی ما، خانم منگ وانژو موقتا توسط مقامات کانادایی و به سفارش ایالات متحده بازداشت شده است. خانم منگ به اتهامات نامشخص، در منطقه شرقی نیویورک، زمانی که در حال انتقال پرواز خود به کانادا بوده است، دستگیر شده است.

شرکت اطلاعات کمی را در مورد اتهامات ارائه شده در اختیار دارد و از هیچ یک از تخلف‌های خانم منگ مطلع نیست. شرکت معتقد است که سیستم‌های حقوقی کانادا و ایالات متحده در نهایت به یک نتیجه خواهند رسید.

هواوی به تمامی قوانین و مقررات موجود از جمله قوانین صادرات و کنترل صادرات، مقررات سازمان ملل متحد، آمریکا و اتحادیه اروپا پایبند است.

علت دستگیری مدیر مالی هواوی ثابت نشده است

امسال تمامی فعالیت‌های شرکت ZTE در ایالات متحده نیز به دلیل دور زدن تحریم های وضع شده بر ایران ممنوع شده بود؛ اما در نهایت ترامپ و مقامات چینی چینی به یک نتیجه‌ی مثبت رسیدند تا این شرکت فعالیت‌های خودش را مجددا از سر بگیرد. آیا پس از بازداشت مدیر مالی هواوی ، چین می‌خواهد معامله‌ی دیگری را با رئیس جمهور ترامپ انجام دهد؟

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دوستان ما

    دسته‌ها